INFORMACJE PODSTAWOWE

Rekolekcje rozpoczynają się zakwaterowaniem o godz. 15:00 w piątek a kończą wykwaterowaniem o godz. 15:00 w niedzielę. Wszyscy uczestnicy rekolekcji są zachęcani do zakończenia wspólnej modlitwy podczas Gorzkich Żali w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 16:15 w niedzielę.

Dom rekolekcyjny znajduje się w Częstochowie przy ul. Bp Teodora Kubiny 27A, około 500m od Jasnej Góry. Na tyłach domu rekolekcyjnego jest wewnętrzny parking. Teren domu rekolekcyjnego jest ogrodzony i zamknięty. Samochody można również parkować na samej ul. Bp Teodora Kubiny lub parkingach jasnogórskich. Uczestnicy przybywający do Częstochowy komunikacją publiczną (PKP, PKS itp.), aby najwygodniej dostać się do domu rekolekcyjnego winni dojechać komunikacją miejską w okolice Jasnej Góry lub Rynku Wieluńskiego i następnie dojść pieszo. Trasa piesza z dworca PKP (zarówno Częstochowa Główna jak i Stradom) do domu rekolekcyjnego to ok. 3 km a przejście tej trasy zajmuje ok. 40 min. Trasa piesza z dworca PKS do domu rekolekcyjnego to ok. 3,5 km a przejście tej trasy zajmuje ok. 50 min. Taksówka z dworca PKP lub PKS do domu rekolekcyjnego kosztuje ok. 15 zł.

W każdym pokoju znajduje się łazienka z kabiną prysznicową a łóżka są pościelone. Pokoje są maksymalnie trzyosobowe. W pokojach do dyspozycji uczestników są ręczniki. W związku powyższym należy zabrać ze sobą własne środki higieny osobistej. W domu rekolekcyjnym jest duża kaplica, salonik, jadalnia i biblioteka. Należy pamiętać o zabraniu przyjmowanych leków.

W odniesieniu do samych rekolekcji należy zabrać; książeczkę do nabożeństwa, różaniec, własną lekturę duchową (do czytania w przerwach między punktami programu) notatnik i długopis, oraz ewentualnie mszalik do Mszy Św. Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego.

 

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości od naszego zespołu ds. Tradiclaromontana.

Pomyślnie wysłałeś wiadomość!